Безхатьки вимагають гроші за послуги

Чоловіки без місця проживання вистежують киян біля супермаркетів та на вокзалах і намагаються на них заробити. Вони вихоплюють із рук сумки, пропонують допомогу, а потім вимагають гроші за послуги. Про це інформує студентка Ангеліна, пише Gazeta.ua, передає СТОЛИЧНИЙ САЙТ.

“У суботу їхала додому до батьків. Коли вийшла з будинку, в якому арендую житло та йшла до метро, до мене підбіг чоловік і вихопив сумку. Спочатку я розгубилася, той почав виправдовуватися, мовляв хоче допомогти. Я відмовляла. Гидко йти з неохайно вдягненим чоловіком. Він торбу не віддавав. Коли дійшли до станції сказав, аби платила, – розповіла дівчина. – За мою сумку вимагав 25 гривень. Я витягла з гаманця дрібні купюри. Доки рахував, побігла на станцію”.

Студентка розповідає, що такі випадки непоодинокі. Чоловіки вислідковують переважно молодих жінок. Вимагають від 10 до 35 грн за послугу.

Юлія Зозуля: “Хочу, щоб українці не чули страшні цифри “200” і “300””

“До нас причепився бомж, який вихопив відро зі сміттям і сам побіг викидати, – розповідає інша студентка Марина. – Потім вимагав із нас гроші за відро. Але відро старе, ми вирішили, що обійдемося без нього. Наступного дня знайшли його під під’їздом”.

Найчастіше на такі витівки скаржаться жителі Печерського та Солом’янського районів Києва. Нарікають, що чоловіків та жінок, котрі живуть на вулиці, за останніх півроку стало забагато.

“Жінки теж хапаються, але рідше. Під під’їздом мене якось одна зловила за руку. Вимагала цигарку, інакше обіцяла, що мене поцілує. Я не курю. Тому витягнув кілька гривень, аби відчепилася, – додає фітнес-тренер Андрій Яківчук. – Намагався звертатися до поліції, але заяву не прийняли. Виходить, складу злочину не було. Я добровільно віддав свої гроші”.

У соцмережі радять киянам вивчати прийоми самооборони.