Борг Києва за холодну воду сягнув майже 1 млрд. гривень

Заборгованість споживачів за спожиту послугу централізованого холодного водопостачання та водовідведення перед ПАТ «АК «Київводоканал» сягнула 968 млн. грн. станом на 1 січня 2016 року. Причому упродовж минулого року борг зріс на 8,4% або на 75,4 млн. гривень. Про це зазначає прес-служба «Київводоканал».

Найбільшими боржниками, як і торік, залишаються житлові організації і населення. Рівень заборгованості цієї категорії споживачів у 2015 році зріс на 30 млн. грн. до 848,9 млн. Причому більша частина цього боргу була накопичена житловиками до набрання чинності законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії» від 10.04.2014 1198-VII.

Заборгованість теплопостачальних організацій за холодну воду, яка використовується ними для приготування гарячої води та власних потреб, становить 86,3 млн. гривень, у тому числі борг ПАТ «Київенерго» — 75,6 млн. гривень, ТОВ «Єврореконструкція» — 10,3 млн. гривень.

Бюджетні установи протягом минулого року зменшили рівень заборгованості перед Київводоканалом на 18,1%, і наразі вона становить 12,7 млн. гривень. Інші споживачі торік наростили борги до 35,1 млн. гривень.

Утворення і накопичення заборгованості ускладнює подальший розрахунок підприємства за енергоносії, реагенти для підготовки води, матеріали для аварійних ремонтів мереж тощо. Незважаючи на це, у 2016 році Київводоканалу вдалося суттєво скоротити борг за спожиту електроенергію з 268,5 до 169 млн. грн.

Київводоканал закликає споживачів своєчасно і в повному обсязі сплачувати за спожиті послуги з централізованого холодного водопостачання та водовідведення холодної і гарячої води. Від платіжної дисципліни напряму залежить безперебійність і якість надання цих послуг.

Частка оплати за холодну воду і водовідведення у квитанції мешканця столиці становить до 10%, а середньомісячний платіж родини із трьох осіб за холодну воду та каналізацію з квартирним лічильником – близько 45 гривень.

Источник: kyiv1