Бородянщина вшанувала 74-ту річницю трагедії села Раска

11 квітня голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган взяв участь у мітингу-реквіємі з нагоди 74-ї річниці трагедії села Раска Бородянського району та відкритті оновленого пам’ятника загиблим 11 квітня 1943 року, про це пише сайт Бородянка Сьогодні з посиланням на Київську ОДА.

Відкрили пам’ятник, автором якого є художник-скульптор Олександр Тимошенко, голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган, Перший радник Консульського відділу Посольства Республіки Польща в Києві пан Бартош Яблонський, колишній мешканець села Раска Павло Яворський, депутат Пісківської селищної ради Валентин Ковальський.

«Всі, кого ми пам’ятаємо житимуть вічно до того часу, поки ми вшановуємо їх пам’ять, – наголосив Олександр Горган, звертаючись до учасників мітингу. – І сьогодні державна влада визнає своїм найвищим обов’язком вшановувати історію трагедії Раски».

Сьогодні, коли над Україною знову нависла загроза людиноненависницької системи, ця трагедія вчить нас відповідально ставитись до пережитого уроку.

Голова Київської ОДА провів паралель між українським та польським народами, які у хвилях великих лихоліть втрачали найкращих. «В цьому наша схожість. І навіть сьогодні в дні страшного виклику український і польський народ стоять піч-о-пліч, захищаючи мировий порядок добра», – сказав Олександр Горган.

До учасників мітингу-реквієму звернувся також голова Пісківської об’єднаної територіальної громади Анатолій Рудніченко. Як свідчать історичні джерела, у роки Другої світової війни фашистами було спалено та знищено понад 330 сіл на Україні. Їх жителів розстрілювали. Серед них, крім Раски, багато сіл Київщини.

«Немає на Бородянщині жодної людини, яка б не знала про це спалене польське село українського Полісся. І скільки б років не відходило у вічність, людська пам’ять буде берегти те, що змушує нас здригнутися від співчуття до тих, чиє життя було жорстоко обірване», – сказав голова Пісківської громади.

Своїми спогадами про трагедію поділилися й родичі загиблих мешканців села Раска.

Учасники мітингу-реквієму вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Участь у заході взяли член правління Міжнародної спілки польських підприємців в Україні, президент Польсько-української туристичної палати, співзасновник та генеральний директор компанії «Пластікс-Україна» пан Іренеуш Дерек, голова Спілки поляків в Україні Антоній Стефанович, голова Спілки поляків в Бородянському районі Арсен Мілевський, керівництво Бородянського району, мешканці села Раска, делегації навчальних закладів Пісківської громади, студенти та викладачі Немішаєвського коледжу, члени Спілки поляків Бородянського району, ветерани, учні та вчителі школи № 2 м. Ірпінь, делегації підприємств та установ.

Джерело:  Бородянка Сьогодні.

Читайте также:
Самые безжалостные дети-убийцы в истории
Назван самый сексуальный холостяк Земли
57-летняя модель удивила своими формами
Как снять головную боль за несколько минут?
18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро