До Фастова завітала виставка

Фастів – місто, з якого сто років тому офіційно стартувало об’єднання українських земель. Адже саме у Фастові було підписано передвступний договір про Злуку УРН та ЗУНР в одну державу, який ратифікували в Станіславі (тепер Івано-Франківськ) та урочисто проголосили в Києві на Софіївській площі. Тому зовсім не дивно, що саме з Фастова стартувала виставка Українського інституту національної пам’яті «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921».

Повідомляє сайт ФАСТІВ СЬОГОДНІ з посиланням на КОДА.

За інформацією Українського інституту національної пам’яті, таких виставок створено 25 – для усіх областей України, включаючи АР Крим. І протягом року експонати будуть переїжджати з одного міста області до іншого, аж поки усі мешканці в нашому випадку Київщини не переглянуть їх.

У Фастові виставка стартувала в міському Палаці культури. Завітали на її відкриття перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Андрій Анісімов, начальник управління культури, національностей та релігії Ігор Подолянець, міський голова Михайло Нетяжук, заступник міського голови з гуманітарних питань Олена Давиденко та керівництво району.

На виставці зібрані матеріали Музею Української революції 1917-1921 років, Музею видатних діячів української культури, Музею української діаспори, Галузевого державного архіву Служби безпеки України, особистих архівів краєзнавця Віктора Киркевича та істориків Ярослава Ткаченка і Ігоря Гриценка.

Переглядаючи експонати виставки, можна дізнатися про процеси державного будівництва, творення української політичної нації, відродження української науки, культури, освіти та духовності, багато уваги приділяється лідерам Української революції.

Після офіційного відкриття, виставка із фойє міського Плацу культури перемістилася до Фастівського краєзнавчого музею і триватиме до початку лютого. Далі її експонати будуть передані до іншого міста Київщини.