Фастівщина відзначила День прикордонника

Урочистості з нагоди Дня прикордонника традиційно проходили в парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва «Молодіжний» біля пам’ятника прикордонникам 91-го Рава-Руського прикордонного загону, які загинули у липні 1941 року, захищаючи місто від фашистської навали,  про це пише сайт  Фастів Сьогодні з посиланням на Київську ОДА.

Це свято давно стало символом героїчного служіння Вітчизні і глибокої поваги українського народу до вартових кордонів. У всі часи з честю несли вони нелегку службу, демонструючи зразки доблесті та мужності. Хоробрістю і стійкістю відзначалися воїни в зелених кашкетах і під час виконання, як говорилось, «інтернаціонального» обов’язку. Тому заходи в «Молодіжному» розпочалися з покладання квітів до пам’ятника воїнам, які загинули у вогні Афганістану. Потім учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників міста та поклали вінки і квіти до братської могили прикордонників.

Відкрив урочистості голова міської громадської організації «Фастівська спілка ветеранів  і воїнів – прикордонників», полковник у відставці, кавалер ордена Червоної Зірки, учасник бойових дій в Афганістані Володимир М’якушко. Він розповів про діяльність, очолюваного ним об’єднання, яке  було створене в 2007 році. Нині спілка налічує 76 вартових кордону різних поколінь, для яких охорона рубежів держави стала незабутньою часткою їхнього життя. Сьогодні вона, показуючи зразки патріотизму, є прикладом того, як в умовах історичних та суспільних змін зберігаються головні принципи добрих традицій, залишаючи в основі усе найкраще, накопичене славними попередниками.

Непорушність кордонів є головним елементом суверенітету нашої держави. З урахуванням реалій сьогодення  суттєво зростає роль Держприкордонслужби як важливого інституту національної національної безпеки держави. Нині окрім своїх безпосередніх функцій прикордонники виконують додаткові завдання в зоні проведення АТО та на адміністративній межі з анексованим Росією Кримом. Окрім зовнішнього ворога, який прийшов на нашу землю і з яким вже навчилися боротися, є і внутрішній ворог, проти якого відбулася Революція Гідності – корупція та зловживання. Тож  важливо, щоб кожен знайшов у собі сили для боротьби з цим внутрішнім ворогом.

Про це говорили виступаючі на мітингу, вітаючи присутніх зі святом: керуюча справами Фастівського міськвиконкому Леся Тхоржевська, начальник відділу з питань внутрішньої політики та по роботі з органами самоорганізації Олена Папко, завідувач сектором цивільного захисту міськвиконкому, учасник миротворчих місій, голова громадської організації «Пам’ять Фастівщини» Сергій Долгій, голова міськрайонної організації, голова Фастівської організації ветеранів України Микола Хромов, учасник АТО, заступник командира взводу швидкого реагування, прикордонник, сержант І. Шикирявий та інші.

Україна завжди шанує і пам’ятає своїх героїв. Тепло, з словами щирого захоплення привітали учасники урочистостей ветерана війни і прикордонних військ, 96-річного земляка Василя Говоруху, якому було вручено урядову відзнаку – «70 років Перемоги над Нацизмом».

За мужність та приклад самовідданого служіння Батьківщині, українському народові, патріотизму і вірності обов’язку отримали відзнаки й інші фастівчани – молодші представники елітних військ Збройних Сил України, якими по праву вважаються прикордонні війська. Вони, в свою чергу, подякували директору парку «Молодіжний» за невтомну і благородну працю, яку проводить її колектив по збереженню і догляду пам’ятника прикордонникам 91-го Рава-Руського прикордонного загону.

Джерело: Фастів Сьогодні.