Ганна Левчук: Уряд знову пропонує економити на студентах

З початку 2017 року тільки 40% студентів матимуть право на отримання стипендії.

Стипендії за принципом «для всіх студентів» скасують з 1 січня 2017 року. Загальний рівень підтримки студентів з боку держави в середньому стане нижчий і становитиме близько 830 гривень на місяць. Зокрема, академічна стипендія в профтехучилищах складатиме всього 311 грн, а у вищих навчальних закладах – 825–925 грн (залежно від середнього балу студента).

«Цинізм влади вражає. Уряд знову пропонує економити на студентах. Поки Прем’єр-міністр обіцяє вдвічі підвищити мінімальну зарплату, бюджетні витрати на студентські стипендії суттєво скорочуються. Кабмін заявляє про дотримання соціальних стандартів і в цей же час порушує своє слово. На початку вересня пан Гройсман, а потім Міністр освіти і науки Гриневич обіцяли, що стипендії не скасують, а лише розділять на «академічні» та «соціальні», – зауважує заступник Голови партії «РОЗУМНА СИЛА» Ганна Левчук.

Партія «РОЗУМНА СИЛА» виступає за послідовну соціальну політику і наголошує на тому, що економія на забезпеченні студентів стипендією є неприпустимою.