Гібридна війна Кремля проти українців набуває нових форм

Гібридна війна Кремля проти України продовжується, при чому набуває нових форм. Росія починає переймати американські методи пропаганди на інформаційному полі і свою увагу тепер зосереджує на українській молоді. Про це розповів політтехнолог і співзасновник Бюро протидії гібридній війні Тарас Березовець, передає «Преса України».

Березовець дав інтерв’ю одній із українських радіостанцій, в якому розповів, для чого створюється Бюро протидії гібридній війні. Він стверджує, що основні «бої» з російською агресією Бюро вестиме саме в інформаційному полі. Адже, за його словами, кремлівська пропаганда набирає обертів.

«Якщо на перших етапах так званої «російської весни» основний акцент робився на культурній спільності українців та росіян – йшлося про розмиття ідентичності – то тепер вони змінили акценти. Буквально днями в Мінську відбулася непублічна зустріч «інтелігенції України, Росії та Білорусі». Вони переходять до нової тактики: починають працювати із лідерами громадської думки, навчають їх переходити ніби до нової стадії. Тепер вони вже не заперечують, що існують окремі український, білоруський та російський народи, а роблять акцент на тому, що шлях в ЄС занадто довгий, а натомість Росія готова допомагати в кризових умовах», – розповів Березовець.

Політтехнолог акцентує увагу на тому, що Кремль взяв на основу американські методи боротьби на інформаційному полі. Наприклад, створює вигідні стипендіальні програми для навчання студентів з України і Білорусії та окупованого Криму. Все це має під собою певну мету.

«Хочуть забирати талановиту молодь, навчати її в Росії – щоби вони поверталася заражені певними «вірусами». З цією метою також збільшують вливання в певні некомерційні організації», – пояснює Березовець.

Експрес онлайн