Київ на порозі екологічної катастрофи

Нещодавно на одному з незаконних сміттєзвалищ столичні активісти знайшли кілька тисяч люмінесцентних ламп. Місцева влада організувала їхню утилізацію, адже всередині кожної лампи є небезпечні пари ртуті.

Хоча звалище знаходиться за кількасот метрів від жилих масивів, прибирати їх почали лише за 10 днів після того, як надійшла скарга. Хоча варто зазначити, що лежать небезпечні лампи на площі в кілька кілометрів.

Небезпечного рівня парів ртуті у повітрі немає. Принаймні, це показав спеціальний прилад.

Чому небезпечні відходи так довго не прибирали, чиновники не відповіли. Та спеціалісти запевняють: нічого страшного в цьому немає. Головне, аби їх не розбивали.

В Києві спеціалізованих підприємств, що утилізують такі відходи, немає. Тому зібраний брухт повезуть у Кіровоградську область. Чиновники запевняють, що з бюджету міста на це не витратять ні копійки.

Зараз у Києві працюють кілька компаній, які за ціною у 2-3 гривні приймуть на переробку відпрацьовані люмінесцентні лампи. Про те, що у Києві нема безкоштовних пунктів збору подібних відходів, міська влада знає. Мовляв, від такої діяльності немає прибутків. Але обіцяють запустити спеціальні пункти за кілька місяців, розмістять їх у ЖЕКах.

Через ситуацію, що склалась у Києві, поліція відкрила кримінальне провадження. Та за весь час подібних злочинів притягнути до відповідальності нікого так і не вдалося. Адже на незаконне звалище щодня приїздить по кілька вантажівок зі сміттям, розповідають місцеві.

Дорогу ж до звалища пообіцяли перекрити вже найближчими днями, поруч хочуть поставити наряд поліції.

Джерело: 24 Канал