Київщині немає чого боятись

Оптимізації загальноосвітніх закладів… Чутки про неї вже не перший рік блукають областю й не на жарт непокоять жителів Київщини. А як же інакше? Адже значна кількість людей ототожнює оптимізацію із закриттям шкіл. Тож будь-який крок влади в цьому напрямку у багатьох викликає і нерозуміння, і обурення.

Треба чітко розуміти: оптимізація мережі – це шлях до якісної та конкурентоспроможної освіти. І йдеться тут  про підвищення якості освіти  школярів, насамперед, у  сільській місцевості. Батькам  потрібно пояснювати, що кращі знання їхні діти здобудуть у школі, яка забезпечена сучасними матеріально-технічною та навчальною базами, освітніми технологіями, учителями-професіоналами, аніж навчаючись у малокомплектній школі, де в класі по одному-два учні. Аргументовано пояснити це – першочергове завдання органів управління освітою.

Саме це Київщині може довести Тернопільщина. Там 11 січня, відкрили нову сільську школу, яка може позмагатись з будь-якою місцевою.Вона буде обслуговуватиме і новоутворену громаду, яка налічує 21 село та має 8200 населення. Діти приступають до навчання одразу, не чекаючи на перше вересня. А сучасні умови, бібліотека і комп’ютерний клас забезпечать високий рівень освіти.

Тож Київщині немає чого боятись.