Київводоканал розробив антишахрайські посвідчення

Не секрет, що шахраї часто обманюють людей представляючись співробітниками різних комунальних служб. Для того аби втертися в довіру злодії показують різноманітні посвідчення, які роздруковують мало не на принтері. ПАТ «АК «Київводоканал» розробило і затвердило зразки посвідчень своїх співробітників, які здійснюють обслуговування мешканців багатоповерхових будинків. Посвідчення мають чіткі стандарти та захисні елементи – голограми, мікротекст і водяні знаки, які дозволять запобігти підробленню документів шахраями і допоможуть мешканцям краще ідентифікувати фахівця Київводоканалу.
– На посвідченні відображені: логотип ПАТ «АК «Київводоканал», ПІБ і фотографія фахівця, шестизначний номер серії, період дії, перелічені повноваження працівника.
Таким чином, маючи посвідчення встановленого зразка, фахівець має право отримувати від мешканців документи для укладення договорів, оформлювати та заповнювати бланки договорів, здійснювати демонтаж, монтаж, повірку, опломбування/розпломбування та зняття показників квартирних лічильників води. Також спеціаліст уповноважений складати відповідні документи – акти прийому лічильників на абонентський облік, акти виконаних робіт, приписи тощо, – пояснили в прес-службі Київводоаналу.
Водночас при обслуговуванні лічильників фахівець Київводоканалу завчасно контактує з мешканцем для уточнення часу, а безпосередньо в день візиту має при собі наряд на виконання робіт за конкретною адресою. Цей документ також дозволяє ідентифікувати  працівника Київводоканалу. У випадку виникнення підозр, перевірити дійсність наряду та посвідчення фахівця, який його виконує, можна за допомогою диспетчерської служби Київводоканалу з міського телефону за номером 15-81, з мобільного +38 (044) 200-73-01.
Крім того, споживачі завжди можуть перевірити графік роботи фахівців, які займаються укладенням договорів, на сайті Київводоканалу.
– Закликаємо киян бути пильними, щоб запобігти діяльності шахраїв, які можуть спробувати завдати шкоди вашому майну під виглядом комунальних служб, – нагадують у прес-службі Київводоканалу.