Мерія стане комфортнішою для киян уже до кінця літа

Команда дизайнерів-волонтерів Агенти змін напрацювали ряд рекомендацій щодо формування публічного простору і напередодні презентували відповідну концепцію громадськості. Активісти майже рік вивчали процеси, що відбуваються на першому поверсі мерії, та визначали проблеми, які стосуються роботи з відвідувачами, про це пише  Столичний Сайт з посиланням на Київську міську раду.

“Київрада  не втручалась в дослідження, щоб зробити його об’єктивним, фаховим та отримати слушні рекомендації.  Та АЗ не обмежились рекомендаціями, а висловили бажання пройти з міською владою шлях від ідеї до її реалізації. У рамках дослідження, активісти проаналізували публічний простір мерії за низкою напрямів — відкритість, безпека, доступність та безбар’єрність, процеси роботи та взаємодія з персоналом, нові активності”, – зазначає заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

Загалом, за висновком експертів, будівля КМР створює враження закритої та неприступної. Загальний підхід до функціонування мерії радикально відрізняється від подібних будівель в країнах Європи. Тому, за рекомендаціями АЗ, перший поверх мерії вимагає певного переосмислення, метою якого стане створення дійсно відкритого, комфортного і ефективного простору.

“Ми хочемо наблизити цю владну структуру до людей. І зробити це можна якраз через організацію так званого оупен-спейсу на першому поверсі. Як цього досягти? Ми пропонуємо відмовитись від кабінетної системи, поставити стенди з інформацією послуги та роботу мерії, запровадити рецепцію, де людей будуть консультувати та спрямовувати до потрібного фахівця, допомагати стати в електронну чергу тощо. За прикладом європейських країн, пропонуємо створити окрему дитячу зону, аби батьки могли залишити дитину, поки вирішують власні справи у мерії”, – зазначає представник команди Агентів змін Максим Головко.

Пропонують волонтери розташувати на першому поверсі й лекторій, який вдень будуть використовувати як прес-рум, а ввечері — як простір для презентацій, пов’язаних з міськими проектами. Наразі фахівці вже аналізують як можна втілити перетворення, зберігши при цьому історичну цінність будівлі.

“Виконавчий орган Київської міської ради вже визначився з замовником робіт – це КП “Спецжитлофонд”, і першим етапом буде проведення обстеження самого приміщення. Тобто мають перевірити несучі конструкції — що можна робити, що ні, як влаштоване перекриття, чи можна реалізувати те, що запропоновано концепцією. За результатами цих досліджень буде техзавдання на проектування. Воно обов’язково враховуватиме той факт, що будівля мерії — історична пам’ятка. Ми здійснюватимемо всі роботи поетапно — спочатку в  одному крилі, потім в іншому. Плануємо завершити все до кінця літа”, – наголосив керівник секретаріату Київради Ігор Хацевич.

Він також зазначив, що під час усіх перетворень, послуги, які надаються на першому поверсі мерії, кияни і надалі отримуватимуть безперешкодно.  Окрім того наразі триває обговорення концепції перетворень, і кожен може подати власні ідеї Агентам змін.

Джерело:  Столичний Сайт.