На Фастівщині відбулись спортивно-патріотичні ігри «Козацькі забави»

Реалізуючи програму розвитку національно-патріотичного виховання учнів шкіл міста на 2015-2020 р., як підсумок роботи за навчальний рік з даного напрямку, 25 травня серед учнів 5-8 класів (13 роїв) Фастівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відбулись спортивно-патріотичні ігри «Козацькі забави». Свято проходило на території ДП «Фастівського лісгоспу», про це пише сайт  Фастів Сьогодні з посиланням на Київську ОДА.

Організація та проведення даного заходу була покладена на рій «Лицарі сонця» (керівник – вчитель фізичного виховання та інструктор з туризму Воробйова А.Г.). Ця команда напередодні стала срібним призером першого міського етапу військово-патріотичної дитячо-юнацької гри «Сокіл («Джура»), набравши 34 бали та поступившись у запеклій боротьбі 1 бал команді Фастівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 «Характерники».

Відкриття спортивно-патріотичної гри «Козацькі забави» розпочалось під музику козацьких маршів, пісень про Україну, народних пісень. Гра мала на меті виховання юних патріотів, юних джур на кращих традиціях українського козацтва та ознайомлення з військовою історією нашої держави.

Привітати своїх наступників та побажати їм сил, наснаги та чесної боротьби прийшов Єпішкін Дмитро, випускник 11-А класу, ройовий минулорічної команди військово-патріотично дитячо-юнацької гри «Сокіл («Джура»), що посіла у 2016 році ІІ місце на ІІ етапі (обласному) військово-патріотичної дитячо-юнацької гри «Сокіл («Джура»).

У чесній та безкомпромісній боротьбі соколята змагались на таких етапах: ватра (мистецько-художній конкурс), відун, топографія, смуга перешкод, спортивний, туристичний, рятівник, таборування, презентація української страви.

Під час проведення заходу членами шкільного туристичного гуртка «Екстрім» були проведені наступні майстер-класи: переправа, траверс,  маятник, жердини, купини, встановлення намету, подолання умовного яру за допомогою колоди, таборування, розпалювання вогнища, складання рюкзаку, приготування їжі у похідних умовах, в’зання вузлів.

При підведенні підсумків враховувались результати першого етапу змагань, який проводився у жовтні минулого року на День козацтва – впоряд (стройова підготовка) та перетягування линви. А також річна робота роїв над «Доброю справою», одним з етапів гри.

За допомогу та проведення спортивно-патріотичних ігор «Козацькі забави» адміністрація школи висловлює подяку працівникам ДП «Фастівського лісгоспу» на чолі з директором Чимерським О. Ю., вчителям школи, класним керівникам 5-8 класів та батькам учнів. Учнівський, батьківський та педагогічний колектив школи також дякує Довгополу В.М., директору ТОВ «УКР НЕТ Фастівський регіон» за організацію у закладі гурткової роботи та забезпеченні школи необхідним туристичним спорядженням.

Джерело: Фастів Сьогодні.