На Фастівщині відбулися урочистості з нагоди 125-річчя Кирила Стеценка

Святкування розпочалися з села Дідівщина, де урочисто, рушниковим ланцюгом єдності, вшанували пам’ятне місце, де творив Кирило Григорович Стеценко,  про це пише сайт  Фастів Сьогодні з посиланням на Київську ОДА.

Згодом у с. Веприк представниками районної та місцевої влади, творчою інтелігенцією Фастівщини було покладено квіти до могили подружжя Євгенії Антонівни та Кирила Григоровича Стеценків. Тут учасники та гості свята мали змогу послухати пісні Фастівського вокально-хорового колективу  «Козацький оберіг» (кер.Станіслав Толстих) та Народного аматорського вокального ансамблю «Оберіг» з  Васильківського району Київської області.

Варто сказати, що вкотре на свято, завітав внук композитора, відомий скрипаль, Заслужений артист України Кирило Стеценко. Біля могили свого діда він говорив про роль і місце Кирила Стеценка у культурному просторі Фастівщини. Акцентував увагу, що у Веприку ім’я видатного українського композитора, громадського і культурного діяча, священика Української автокефальної православної церкви Кирила Григоровича Стеценка тісно пов’язане з наповненням духовного і культурно-мистецького життя сільської громади. Завдяки творчій, вибухово-енергійній натурі Кирила Стеценка об’єднувались таланти і прихильники як з Веприка, так і з навколишніх куточків Фастівщини, тому що Кирило Григорович згуртовував небайдужих людей, які охоче відгукувалися на поклик прекрасного – хорового співу, музики, театру.

Слова вдячності й поваги до українського композитора висловлювали заступник голови Фастівської райдержадміністрації Юрій Волков, заступник голови райради Володимир Куценко, голова Веприцької сільської ради Ольга Кравченко, директор комунального закладу Київської обласної ради «Меморіальний музей К.Г. Стеценка», голова Фастівського осередку ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка Едуард Мондзелевський, помічник депутата Київської обласної ради О.Волинця Зоряна Зірянова, представники Київської обласної адміністрації, краєзнавці, професійні та самодіяльні митці. Поезію українських поетів декламували учні місцевої школи.

Настоятель Веприцької парафії Св.Параскеви протоієрей Михайло Куц відслужив вічну пам’ять Кирилу та Євгенії Стеценкам і прочитав молитву за Україну й український народ.

Потому захід продовжився святковим концертом – VІІ Київським обласним фестивалем музичної творчості ім. Кирила Григоровича Стеценка «Пісенні дзвони» за участі колективів Київщини. Ведучою фестивалю була начальник відділу культури, молоді і спорту Фастівської райдержадміністрації Тетяна Машовець. Відкрив захід скрипаль Кирило Стеценко, який представив глядачам свої нові музичні релізи. Захід відвідав представник  управління культури, національностей та релігій  Київської обласної державної адміністрації Наталія  Остапенко, яка  очолила журі разом із онуком Кирила Стеценка – Кирилом Стеценком та вручила дипломи всім учасникам події.

В той же час всі бажаючі мали змогу оглянути музей, де презентувалася оновлена експозиція, присвячена ювілею Стеценка. Директор музею ознайомив присутніх з різними експонатами роду Стеценків та розповів про науково-дослідницьку роботу співробітників щодо поповнення фондів.

Увазі гостей та учасників була представлена виставка народних умільців під відкритим небом. Вишиті ікони, рушники, «колекції старожитностей», картини, оригінальні вироби з бісеру влучно доповнювали торжество.

Джерело: Фастів Сьогодні.