На Київщині за рік викрадено більше 800 авто

Прес-служба Управління превентивної діяльності ГУНП в Київській області підбила підсумки незаконних заволодінь транспортними засобами на Київщині. Так, на території Київської області у минулому році найчастіше викрадали автомобілі «ВАЗ», «Toyota», «Volkswagen» та «Lanos», повідомляють «Конфлікти і закони».
Минув рік, а у викрадачів в пріоритеті залишаються автомобілі вітчизняного виробництва – ВАЗи. Так, за 12 місяців 2015 року, правоохоронці зареєстрували 227 викрадень. Друге місце зайняли автомобілі марки – «Toyota», всього було викрадено 78 автівок, а на третьому – «Volkswagen», зафіксовано 43 випадки. Четверте місце посіли автомобілі марки «Mercedes» – 24 незаконних заволодіння.

Загалом, на Київщині упродовж минулого року було скоєно 821 незаконне заволодіння транспортними засобами, з них вдалося розкрити 200.

Як правило, автовласники лишалися своїх транспортних засобів вночі. Саме у цей час доби зареєстровано 620 викрадень. Автокрадії надавали перевагу машинам, що стоять неподалік будинків, а також в неосвітлених місцях.

На Київщині у трійку районів, де автовласники найчастіше лишалися своїх автомобілів, потрапили: Києво-Святошинський – зареєстровано 159 випадків; Ірпінський-101, Фастівський – 77, Білоцерківський – 74, Броварський – 63.

Аби запобігти викраданню та уберегти транспортні засоби від незаконних заволодінь, радимо водіям скористатися наступними порадами:

1. Не залишайте ключі в замку запалювання;

2. Виходячи з авто, ні в якому разі не забувайте його закривати і ставити на сигналізацію;

3. Не залишайте автівку на вулиці на тривалий час, по можливості зберігайте авто на стоянках, що охороняються;

4. Не провокуйте крадіїв – не залишайте в машині документи, гроші та інші цінні речі.

Якщо у вас викрали автомобіль, необхідно негайно зателефонувати за номером «102» і повідомити про це, вказавши державний номер автомашини, марку, колір, особливі ознаки та номери агрегатів. Пам’ятайте! Своєчасне звернення до поліції збільшує шанси знайти авто.