На Київщині збільшилась кількість пожеж

Рятувальники звертаються до всіх мешканців області з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки під час надзвичайної (5 класу) пожежної  небезпеки. Не спалювати сміття та рослинні залишки, не провокувати виникненню масштабних пожеж. Не забруднювати повітря, берегти власне життя та здоров’я! Вогняна стихія не лише поглинає все живе на своєму шляху. Шкоди від спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків різностороння, адже має багато негативних наслідків. На превеликий жаль, люди рідко надають цьому ваги, про це пише  СТОЛИЧНИЙ САЙТ з посиланням на ГУ ДСНС України у Київській області.

Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів. У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Крім того, погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.

Впродовж доби у Київській області зареєстровано 19 випадків загорання сміття та трави на загальній площі більше 10 га. Також, було виявлено три випадки загорання торфу на площі 0,10 га. Всі загорання були вчасно ліквідовані пожежно-рятувальними підрозділами області.

Лише з початку року в екосистемах  області зареєстровано 1445 загорань трави, 41 лісову пожежу, 31 випадок горіння торфу, 157 загорань сміття та 5 пожеж на сміттєзвалищах. Масштаби цих пожеж шокують навіть професійних рятувальників. Більше 1498 га трави, сміття, торфу були у вогняному полоні. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому ліквідувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко.

Працівники ДСНС наполегливо просять мешканців області не створювати небезпеку пожеж в районах. Дотримуватись елементарних правил безпеки для збереження свого життя та здоров’я та навколишнього середовища.

Джерело: СТОЛИЧНИЙ САЙТ.