На Переяславщині відбудуться заходи приурочені Всесвітньому дню водних ресурсів

У приміщенні штабу громадської організації «Старий Дніпро», пройшло засідання ГІС експертів, темою якого було дослідження водних ресурсів Переяславщини, збереження історії затоплених водосховищами сіл, розвиток водного туризму  та організація заходів приурочених  Всесвітньому Дню води.
Повідомляє сайт ПЕРЕЯСЛАВ СЬОГОДНІ з посиланням на РДА.
У форматі круглого столу, обговорювались різні питання, зокрема голова ГО «Старий Дніпро» Віталій Іващенко,  розповів про результати засідання Громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України, членом якої власне і являється. Він закликає представників місцевої влади, освіти та громадськості об’єднувати зусилля щодо збереження річок басейну Трубежа та організації інформаційної роботи з підростаючим поколінням.  Учасники дійшли згоди, що такі заходи на Переяславщині мають відбудуться 3 20 по 22 березня.
Микола Михняк, ще один представник ГО «Старий Дніпро»  проінформував учасників заходу про те, що сьогодні проходить завершальний період роботи над книгою «Затоплений рай» і що теоретично, вона може бути презентована якраз на 22 березня.  Питання тепер стоїть тільки лиш у додатковому фінансуванні – чим більший бюджет на друк, тим більш доступнішими стануть книги для пересічного  читача.
Микола Богатир, методист з питань розвитку туризму Переяслав-Хмельницького РБК та представник Г.І. «Корінь нації», презентував роботи з архіву Ільчука С.Г. – авторську карту Переяслав-Хмельницького району, зроблену ще до створення Канівського водосховища та цікаву панорамну  світлину, яка має право бути музейним експонатом. Також підкреслив необхідність продовження командної роботи над реалізацією проекту по створенню оглядового майданчику в с. Циблі, який на сьогоднішній день ще не знайшов своєї назви і кожен з бажаючих має можливість запропонувати свою версію… Підтримуючи попередніх виступаючих, було запропоновано, обговорено і практично відразу складено умовний календарний план роботи спільних заходів на рік(25 заходів і проектів), які стосуються збереження інформації про діючі та втрачені водні ресурси Переяславщини, розвитку водного туризму та культурного зростання, в тому числі й патріотичного виховання. Що стосується 22 березня, то представниками РБК, громадською ініціативою «Корінь нації» та громадською організацією «Старий Дніпро» ,  буде презентовано туристичний потенціал річок Переяславщини.
 Керівник ГІС-Асоціації України Олександр Мельник, який вже тривалий час співпрацює з ГО «Старий Дніпро», приїхав до Переяслава з метою обговорення спільних проектів, можливостей та продовження роботи над відтворенням в електронному форматі затопленого села Андруші. Доповідач зазначив, що при бажанні та підтримці місцевої влади, Переяславщина має можливість мати в майбутньому електронну тривимірну модель всіх затоплених сіл району. Також, піднімались й інші питання – зокрема необхідності встановлення інформаційної таблички поблизу острова, що на території затопленого села Андруші. Саме на це місце й відправилися учасники даного заходу у другій його частині (по кризі)…