На Таращанщині відбулася нарада щодо об’єднання територіальних громад району

Одним з питань, які є нині актуальними – реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади. Адже в Україні триває реформа, яка здійснюється згідно Закону України «Про добровільне обєднання територіальних громад».

Повідомляє сайт ТАРАЩА СЬОГОДНІ з посиланням на КОДА.

Тож, 26 лютого в приміщенні районної державної адміністрації виконуючий обов’язки голови Таращанської районної державної адміністрації Юрій Шостак, за участю директора Київського Центру розвитку місцевого самоврядування Олега Любімова та експерта з питань децентралізації Київського Центру розвитку місцевого самоврядування Марії Панчук прийняв участь у  нараді по питанню активізації добровільного об’єднання територіальних громад району.

На нараді також були присутні голова районної ради Людмила Урожай, заступник голови районної ради Олег Степаненко, заступник голови міської ради Вадим Левицький, керівник апарату райдержадміністрації Ірина Андрусенко та голови сіл.

Експерти розповідали присутнім про плюси децентралізації та об’єднаних громад.

Перспективним планом формування територій громад Київської області у Таращанському районі наразі передбачається створення однієї ОТГ з центром у м.Тараща.

За словами Олега Любімова, процес добровільного об’єднання територіальних громад – неминучий для сільських рад, які хочуть розвиватись. «На сьогоднішній день у Київській області 9 ОТГ створених в рамках адміністративно-територіальної реформи 2015 року, ще 3 громади очікують призначення виборів – це є  Гостомельська, Ржищевська та Березанська, крім того є  6 громад, які не пішли на вибори у квітні місяці, але отримали позитивний висновок або на етапі отримання вже позитивного висновку тобто громади, які вже по суті створені і спокійно можуть йти на вибори. Крім того, відколи почав працювати Центр розвитку місцевого самоврядування (листопад 2017 р.) ще приблизно 20 громад знаходяться на різних етапах процесу об’єднання», – зазначив Олег Вікторович.

Присутні обговорили актуальні питання фінансового забезпечення, медичного обслуговування, функціонування мережі закладів освіти та культури після утворення територіальних громад.

До обговорення  даних питань долучались голови сіл Калинове, Володимирівка, Чернин, Плоске, Круті Горби, Ківшовата, Веселий Кут, Лука та керівництво районної та міської влади.

Головне, на що звертали увагу під час наради представники Київського Центру розвитку місцевого самоврядування це те, що громада зможе сама розподіляти ресурси і кошти, зосереджені в ОТГ. Неабияку вагу мають і податки, які після об’єднання, теж зосередяться в окремо взятій громаді.

Думки, щодо об’єднання поки що розділяються. Сільські голови у більшості своїй впевнені – ОТГ потрібне, однак мають певний сумнів чи принесе воно користь селянам Таращанського району. Крім того, висловлювалися думки щодо об’єднання територіальних громад поза межами Перспективного плану, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Попри суперечки, всі учасники наради погодилися з тим, що процес ОТГ вже не зупинити. І мешканцям району необхідно якнайшвидше прийти до спільного рішення.

У свою чергу, Олег Любімов запевнив, що Київський ЦРМС надаватиме усіляку підтримку громадам, які вирішать об’єднатися відповідно до методики та в межах Перспективного Плану створення ОТГ на Київщині.

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так (ФОТО)

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

Мужчина изнасиловал, а затем и убил свою 3-недельную дочь

Дивні сексуальні практики – збочення чи природа?

Жінка застрягла у вікні, коли викидала свої фекалії під час побачення

Знаменитые женщины с пышной и натуральной грудью (ФОТО)

Эта девушка использовала Instagram, чтобы показать свою невероятную трансформацию

Супермаркет убрал с полок всю иностранную еду, чтобы высказать свое мнение относительно расизма

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель: “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Выбран самый красивый мужчина в мире

Крупнейший секс-скандал в истории США

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Назван самый сексуальный холостяк Земли

Как снять головную боль за несколько минут?

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *