На Яготинщині вшанували учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого – особливий день для України: двадцять дев’ять років тому завершилась Афганська війна. Після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Але війна в Республіці Афганістан, яка тривала довгих 10 років, була найбільш масштабною та кривавою.
Повідомляє сайт ЯГОТИН СЬОГОДНІ з посиланням на РДА.
Поділяючи всю біль з тими, хто втратив на цій війні своїх рідних і близьких, дітей і чоловіків, віддаючи данину поваги всім учасникам подібних подій, громада Яготинщини зібралася вшанувати світлу пам’ять полеглих земляків. Участь у заході взяли представники районної та міської влади, учасники бойових дій, голови сільських рад району, представники громадськості.
Десятирічна війна, яка закінчилася 29 років тому, досі болить у душах і серцях українців. У ній брали участь близько 160 тис. наших співвітчизників, а 12 тис. зазнали поранення. 3380 українців не повернулися до рідних домівок, залишивши у вічній скорботі свої сім’ї.
Пам’ять про всіх, хто віддав життя в роки воєнних протистоянь, вшанували хвилиною мовчання.
Вітаючи воїнів-афганців, виконувач обов’язків голови адміністрації О.І.Рудніцька зазначила, що ветерани Афганістану завжди були і є прикладом мужності й відваги, зразком людей, для яких обов’язок — це не просто слово, а норма поведінки, зміст життя. Вона наголосила, що районна та міська влада і надалі вирішувати існуючі проблеми, та допомагатиме  у щоденних буденних справах. – «Ваше покоління, обпалене полум’ям збройних конфліктів, стало активним учасником розбудови України. Воїни-інтернаціоналісти сказали своє вагоме слово під час Революції Гідності. Ваш професіоналізм, ваш військовий вишкіл і патріотизм, – цей справжній афганський досвід, став запорукою багатьох перемог у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність України на Сході».
Багато вдячних і теплих слів звучало на адресу воїнів- інтернаціоналістів і від голів районної та міської рад В.Г.Грицая та Н.М.Дзюби, котрі подякувала всім військовослужбовцям за героїзм, за вірне служіння Батьківщині, за проявлену мужність в нинішній обороні рідної землі, за свідому громадянську позицію, турботу про родини загиблих побратимів і патріотичне виховання молодого покоління.
Привітав побратимів й голова районної громадської організації ветеранів Афганістану М.І. Процик та подякував керівництву району та міста за можливість побачитися та поспілкуватися з товаришами і висловив сподівання на таку ж зустріч в наступному році.
За сприяння місцевої влади привітати побратимів піснею та спогадами про роки війни в Афганістані приїхав народний артист України, композитор, поета-пісняр Мар’ян Гаденко разом з заслуженою артисткою України Оксаною Нестеренко та солісткою Академічного ансамблю пісні і танцю Національної гвардії України Юлією Мартиновою.