Перевізники ризикують життями людей заради наживи

Більшість перевізників розуміють, що життям пасажирів і водіїв ризикувати неможна, але деякі користуються поганими погодними умовами і намагаються заробити побільше грошей, повідомив в ефірі радіостанції Голос Столиці президент Союзу перевізників України Валентин Демчук.

«Укравтодор» планує закрити ще три дороги громадського користування для руху автотранспорту. Зокрема, мова йде про Сумську, Полтавську та Чернігівську області. Нагадаємо, в Одеській області 10 автомобільних доріг закриті для всього транспорту, у Миколаївській немає проїзду по обласних дорогах, а в Дніпропетровській і Кіровоградській — по деяких дільницях трас державного значення.

Президент Союзу перевізників України Валентин Демчук в ефірі радіостанції Голос Столиці зазначив, що перевізники несуть фінансові втрати через перекриття доріг, але ставляться до цього з розумінням.

Скільки можуть втратити перевізники через перекриття доріг?

— Такі погодні умови створюють підвищений ризик для перевезень. Сьогодні ще рано казати, скільки втратять перевізники, але ці втрати є. Не дивлячись на це, перевізники з порозумінням ставляться до таких дій влади. Ми займаємося пасажирськими перевезеннями і розуміємо, що перевезення людей — це дуже відповідальна справа. Неможна ризикувати життям пасажирів та водія, потрібно дочекатися кращих погодних умов.

Чи є випадки, коли водій та пасажири все ж таки виїжджають, незважаючи на попередження?

— Є перевізники, які працюють поза законним полем. Користуючись ситуацією, вони намагаються якимось чином домовитися, об’їхати пости, щоб заробити більше грошей, але це погано закінчується. Якщо взяти, наприклад, трасу Кіровоград-Одеса, то там взагалі неможливо проїхати, там снігу по капот насипало, тому цей ризик взагалі не має ніякого сенсу.

Чим ви керуєтесь, коли приймаєте рішення, чи виїжджати автобусу в рейс? Ви орієнтуєтеся на повідомлення ДСНС?

— В тому числі і на повідомлення ДСНС. Крім того, згідно правил надання послуг, автостанції, з яких відправляються рейси, зобов’язані попередити перевізника про небезпеку на маршруті. Все стає більш зрозуміло після вечірнього рейсу, коли водій повертається і розповідає про ситуацію на дорозі. Тоді перевізники приймають виважене рішення, варто рухатися туди чи ні.

Вам відомі випадки, коли хтось з водіїв потрапив до сніжного полону?

— Мені відомі такі ситуації, але на сьогоднішній день, наскільки я знаю, всіх визволено.

На трасі Одеса-Миколаїв все нормально?

— Від наших перевізників я знаю, що по трасі Кіровоград-Одеса була жахлива ситуація, але зараз, начебто, все нормально.

Відзначимо, що таксисти Харкова підняли тарифи на свої послуги через складні погодні умови на 20-50%, при цьому в Києві вартість проїзду в таксі залишилася на колишньому рівні, повідомив в ефірі радіостанції Голос Столиці голова Професійної спілки таксистів України Василь Попик.

Раніше заступник гендиректора КП «Київавтодор» Валентин Осипов в ефірі радіостанції Голос Столиці порекомендував утриматися від поїздок на авто під час можливих снігопадів, і по можливості користуватися не особистим, а громадським транспортом.

 

Джерело: newsradio.com.ua