Політолог пояснив скандальне призначення Петра Литвина

Президент Петро Порошенко сподівається отримати від нардепа Володимира Литвина підтримку під час голосування за зміни до Конституції. Про це Gazeta.ua сказав політолог Олександр Кочетков, коментуючи можливе призначення брата Литвина першим заступником командувача сухопутними військами.

“Сьогодні головна проблема Адміністрації президента і Петра Олексійовича – це прийняття змін до Конституції щодо особливого статусу в Донбасі. І будь-який впливовий депутат, наприклад, екс-спікер ВР Володимир Литвин, знахідка для них. Тобто обіцянка призначити Петра Литвина дасть певні голоси за підтримку змін до Конституції. Порошенко зможе розраховувати на підтримку самого екс-спікера та ще 3-4 депутатів, які на нього зорієнтовані. А зараз кожен голос на підтримку нової Конституції на вагу золота”, – сказав експерт.

Крім того, на думку Кочеткова, генерал-лейтенант Петро Литвин влаштовує Порошенка, бо буде підкорятися і не суперечитиме.

“Порошенко вважає, що армія – його персональна опора. І військове керівництво повинно бути максимально залежним від нього. Тому підсвідомо обирає людей, які не мають яскравої особистості і чимось заплямовані, а значить залежні. Така людина краще промовчить, ніж буде щось заперечувати”, – пояснив політолог.

За словами Кочеткова, призначення Литвина матиме негативні наслідки для армії.

“Там його відверто не поважають. І таке призначення бойового духу серед військових не укріпить. Армію і командування треба оновлювати за рахунок тих командирів, які підтвердили здатність бути ними у сучасній війні, а не в теорії”, – сказав він.

Нагадаємо, 25 серпня 2014 року, перебуваючи в зоні АТО, командувач військ сектора “Д” генерал-лейтенант Петро Литвин залишив свої війська і втік з поля бою під Іловайськом.

Днями з’явилася інформація про його можливе призначення першим заступником командувача сухопутними військами. Він вже пройшов вищу атестаційну комісію та співбесіду у начальника Генштабу.