Поліцейського та його спільників судитимуть за вимагання хабара

Прокуратура міста Києва направила до суду обвинувальний акт відносно оперуповноваженого  одного з районних управлінь Нацполіції в м. Києві та двох колишніх міліціонерів, які організували схему вимагання грошових коштів за не притягнення громадян до кримінальної відповідальності, про це пише Столичний Сайт з посиланням на Магнолія-ТВ.
Як встановлено досудовим розслідуванням, правоохоронець та його спільники, отримавши оперативну інформацію про осіб, які вживають або розповсюджують наркотичні та психотропні речовини, встановлювали за ними стеження. У подальшому, не маючи будь-яких законних підстав проводили затримання цих громадян, а в їх помешканнях – незаконні обшуки.
Надалі злочинці погрозами змушували родичів затриманих передавати їм грошові кошти за не притягнення останніх до кримінальної відповідальності.
Загалом, за вказаною протиправною схемою упродовж квітня-червня минулого року поліцейський разом зі спільниками шляхом вимагання одержали від громадян понад 330 тис гривень.
За результатами досудового розслідування дії обвинувачених кваліфіковано за ч. 2 ст. 189 (вимагання з погрозою обмеження прав потерпілого, вчиненими за попередньою змовою групою  осіб, що завдало істотної шкоди потерпілому, вчинене службовою особою з використанням свого службового становища) та за ч. 1,2 ст. 162 КК України (незаконне проникнення до житла, незаконне проведення в ньому обшуку).
За вчинене зловмисникам загрожує до 7 років позбавлення волі.
Оперативне супроводження у вказаному кримінальному провадженні здійснювалось УВБ в м. Києві ДВБ НП України.