Січневий must read: 5 книг, які варто прочитати посеред зими

Середина зими, сніжна і морозна – саме час почитати гарні історії.

Про випробування, які випадають людині та її вразливість, або невразливість. Заблукати в лабіринтах магічного реалізму, в яких не відрізнити правду від вигадки. Полюбити чудернацьких героїв і дослідити звуки і запахи, що пробиваються крізь текст.

Вижив. Роман про помсту, Майкл Панке

Заснований на реальних подіях роман про помсту, мужність, витривалість і великодушність. Дикий Захід ХІХ століття. Ці землі – місце для справжніх чоловіків. Тюхтії і слабаки тут не виживають. Х’ю Гласс, маунтмен і першопроходець, учасник експедиції генерала Вільяма Ешлі, яка досліджувала витоки Міссурі, потрапляє в страшну халепу. Зійтися в рукопашну з розлюченою ведмедицею-грізлі, сподіваючись лише на мисливський ніж – і встояти у поєдинку – одного цього вже вистачило б для того, щоб стати героєм. Але доля тільки почала перевіряти Х’ю Гласса на міцність. Вважаючи, що поранення мисливця смертельні, викликані доглядати за ним товариші обібрали його і кинули помирати – але він вижив. І запам’ятав. Йому треба було пройти понад 300 кілометрів за територіями. Без зброї, їжі і води, зі зламаною ногою і розірваним спиною. Він пройшов. Х’ю Гласс дуже любив життя, і дуже хотів помститися тим, хто вирішив її у нього відібрати.

Українська прем’єра фільму “Вижив” (“Легенда Г’ю Гласса”) з Леонардо Ді Капріо і Томом Харді відбулася 7 січня. Кінострічка отримала “Золотий глобус” як найкращий драматичний фільм, постановник отримав нагороду за найкращу режисуру, а виконавець головної ролі Леонардо Ді Капріо – за найкращу чоловічу драматичну роль.

Антрополог на Марсі, Олівер Сакс

Олівер Сакс – британський невролог і нейропсихолог, автор низки популярних книг, в яких він розповідає реальні історії своїх пацієнтів. Екранізація його книги “Пробудження” з Робертом Де Ніро в головній ролі мала великий успіх. Твори Сакса перекладені на двадцять мов, але найбільшу популярність завоювали міжнародні бестселери “Людина, яка прийняла дружину за капелюх” і “Антрополог на Марсі”, написані в жанрі “клінічних оповідань” XIX століття.

У цій книзі зібрані неймовірні історії пацієнтів доктора Сакса, що зуміли відстояти своє місце в житті, незважаючи на суворий медичний вирок, який не підлягає перегляду. Сім дивовижних історій про невичерпні можливості людського мозку, про стійкість і любов, яка захищає, рятує, дає сили жити і долати навіть найжорстокіші удари долі.

Ящик для письмового приладдя, Мілорад Павич

Фірмовий вабливий гіпертекстуальный лабіринт Мілорада Павича. Вивчення старовинної скриньки для листів, дослідження кожного її відділення і потаємного куточка, її запахів і звуків письменник перетворює в захоплюючу подорож по космосу людської душі. Тут розлучені часом і простором герої можуть згадати забуті імена любові і нарешті знайти себе і один одного. У кожному творі Павича химерному чином з’єднуються пристрасть до життя і пристрасть до самої книжки.

“Якщо підняти кришку і відкрити ящик, перед нами виявиться поверхня для письма. Вона обмежена латунною рамкою, забезпеченою деякими допоміжними засобами, що забезпечують доступ в різні відсіки та частини ящика. Отже, в рамці розташовані два замки та один поглиблення для внутрішнього ключа, який за розміром більше, ніж ключ від зовнішнього замку. За формою він є трубкою з трикутним отвором в торці. У минулому схожими інструментами користувалися зубні лікарі, щоб рвати зуби. Латунь, з якої зроблений ключ, місцями поїдена і покрита зеленим нальотом. У верхній частині ящика знаходиться перший внутрішній замок. При закриванні цього замка з внутрішнім ключем виникає особливий ефект. На дні скриньки, з наявного там отвору, при повороті ключа виступає гвинт. Для того щоб під час хитавиці ящик не впав зі столу або з іншої поверхні, на якій він стоїть, з допомогою цього ключа і гвинта його можна зафіксувати на дерев’яній основі. І поки ящик закритий на ключ, гвинт залишається недоступним”…

Флорентійська чарівниця, Салман Рушді

Імперія Великих Моголів, могутній Акбар, Флоренція XVI століття, з її філософами і художниками, воїнами і куртизанками, блискучий розум тієї епохи – Нікколо Макіавеллі, великі географічні відкриття — усе склалося в яскраву мозаїку, кожна часточка якої — найтонший відтінок, що дозволяє створити найбагатше змістове полотно. При дворі правителя Могольської імперії з’являється золотоволосий чужинець і заявляє, що він – дядько імператора…

Вигадані та реальні персонажі, Схід і Захід, історія і магічний реалізм. Це історія всіх — і історія кожного, історія світу — історія особистості, а світ цей, як і раніше сповнений таємниць, і найнеймовірніше може виявитися правдою.

Світло ж минулого, якщо його направити під правильним кутом, здатний відобразити даний краще будь-якого прожектора.

Стімпанк!

Чотирнадцять оповідань у жанрі стімпанк – чотирнадцять химерних картин минулого, майбутнього і не цілком-сьогодення. Шанувальники стімпанка знайдуть у цій книзі все, чого очікують: тут будуть і провулки, смутно освітлені газовими ліхтарями, і безстрашні безпритульні, і парові машини, і небувалі винаходи. Письменники і художники, чиї твори увійшли в нашу антологію, переосмислили романтику і пригоди стімпанка, перетасували його елементи по-своєму і заново зліпили весь жанр з іншого тіста – або, вірніше сказати, зібрали з інших коліс і шестерень.

Божевільні винахідники, геніальні діти-механіки, таємничі вбивці, автомобілісти-революціонери, стімпанкові ельфи і школярки, що кинули виклик влади монополістів – події, що відбуваються з ними, поширилися на Канаду, Нову Зеландію, Уельс, Стародавній Рим, Австралію майбутнього, альтернативну Каліфорнію і навіть на постапокаліптичні міста.

 

Джерело: nv.ua