Скандал в киевском супермаркете

Об этом пишет покупатель супермаркета в соцсети  facebook передает  Столичний Сайт.

В “Мегамаркеті” на Гетьмана 6 15-річний хлопець Руслан спробував декілька горіхів з відкритого прилавку (як потім розповіли його друзі): до нього підлетіли охоронці і почали грубою силою волочити в підсобне приміщення. Руслан закричав на допомогу. Випадкові очевидці цього беззаконня Кулачко Тарас (Тарас Кулачко) і Lubov Gertsoig почали йти за охоронцями і вимагали пояснити, чому вони використовують силу проти дитини. У відповідь відразу декілька охоронців заломили руки чоловіку і жінці і грубою силою викинули їх з відкритого входу у службове приміщення: на відео саме цей момент. Десь в цей час на місце подій підтягнувся і я. Ми почали вимагати у охорони пояснень їх поведінки, на що вони просто насміхалися над покупцями і використовували нецензурну лайку. На наші неодноразові вимоги вивести хлопця в торговий зал і показати чи з ним все добре, нас просто ігнорували. На спроби увійти в підсобне приміщення використовували силу. Всі наші вимоги представитися і назвати свої посади чи покликати адміністратора були ними боягузливо проігноровані: відповідати за свої дії це ж не застосовувати силу проти дітей і жінок, до такого місцеві охоронці не звикли. Підзабуте вже слово “тітушки” знов сплило в моїй пам’яті.

Звичайно, ми відразу викликали поліцію. Через деякий час вони і дядя хлопця прибули на місце подій, зайшли в середину, а десь за 50 хвилин туди пустили і нас. Руслан заявив, що охорона била його по ребрах і погрожувала їх зламати. Місцеві тітушки-співробітники знов відмовлялися представлятися і сховалися за ще одними металічними дверима. Здивувало, що поліція почала пропонувати нам писати заяви на “невстановлених осіб”, хоча потерпілі були готові вказати на цілком конкретних осіб, що переховувалися за дверима і куди неодноразово поліція заходила без проблем. Через деякий час поліція почала наполегливо просити нас покинути службове приміщення, бо “співробітники” закладу проти нашого перебування тут. На мою пропозицію, що ми підемо, якщо хоча б один “співробітник” набереться сміливості назватися і назвати свою посаду, нам так нічого і не відповіли. На запитання до поліції чи вони записали відео з відеокамер, нам сказали, що для цього потрібно робити окремий запит, це буде зроблено завтра і взагалі “нікуди відео не дінеться і охорона нікуди не втече”. На моє запитання, чому поліція так думає і чи готова вона це повторити в суді, відповіді не було. Найбільш абсурдне, що за весь час мого спілкування з майже десятком співробітників магазину, ніхто з них напряму не звинуватив Руслана в крадіжці чи будь-якому іншому правопорушенні, фактично, підтверджуючи його версію подій. В кінці хлопця відпустили до швидкої, а всі потерпілі написали заяви проти охорони.

Відразу відповідаючи на запитання: «ти ж своїми очима не бачив чи була крадіжка чи ні?». Не бачив, але, по-перше, вся поведінка охорони це поведінка не тих, хто спіймав злодія, а тих, хто був спійманий на злочині. Відмова представлятися (навіть з боку керівництва), відмова надати відеозаписи з камер, відмова хоча б відкрито в чомусь конкретному звинуватити хлопця – все це дуже красномовно свідчить проти них. По-друге, навіть якщо охорона когось ловить на крадіжці, то має викликати поліцію, а не силою тягнути неповнолітніх в підсобку, бити їх і свідків, а потів погрожувати.

Що мене найбільше вразило в цій ситуації, так це абсолютна нахабність і відчуття безкарності в охорони та адміністрації «Мегамаркету». Спіймані за руку на нападі на дитину і свідків, вони відверто насміхалися з небайдужих свідків, хвалилися тим, що закону вони не бояться, і навіть при поліції спокійно показували нецензурні жести потерпілим. Стало очевидно, що це не окремий випадок, а система. І кожен з нас може стати жертвою нападу “охорони”, якщо просто не сподобається тітушні-співробітникам в супермаркеті. А та тітушня ще й залишиться безкарною, судячи з поведінки поліції. Слабко вірю в юридичні перспективи цієї справи, але дуже вірю в силу соціальних мереж та ЗМІ. Любителям безпричинного фізичного насилля пора вже зрозуміти, що в цій країні такі речі не проходять. Зробимо «Мегамаркет» знаменитим на всю країну.

P.S. Якщо адміністрація МегаМаркет все ж не підтримує бандитські дії своїх співробітників, то вже найближчим чином, як мінімум, назве імена і посади всіх причетних до події співробітників, опублікує записи з відеокамер і принесе публічні вибачення. Якщо цього не відбудеться, так і запишемо: адміністрація і власники насилля по відношенню до своїх клієнтів підтримують.

Джерело:  Столичний Сайт