Старт футбольного сезону 2017 року на Яготинщині

Цими вихідними, матчами 1/8 фіналу кубку району, офіційно стартував футбольний сезон на Яготинщині. Вже котрий рік поспіль Яготинська районна федерація футболу відкривають сезон кубковими матчами. Цього року на старт вийшли 16 команд, але вже перед самим початком, за два дні, команда ФК «Супоївка» відмовилась від участі, мотивуючи катастрофічними кадровими проблемами. Тай суперник їм достався жеребом не з легких, а саме маслозаводський «Прапор». Й мабуть та рекордна поразка (26:0) саме від цього суперника також вплинула на їх рішення про участь. Але це їх право і їх рішення. В аматорському футболі від такого ніхто не застрахований, про це пише сайт Яготин Сьогодні.

Та повернимось до старту сезону. Його відкривали команди «Урожай» (Черняхівка) та «Кристал» («Спецтехніка»). Матч був дуже напруженим та безкомпромісним. Боротьба точилась на кожному клаптику поля. Непоступливі сільські футболісти чинили гідний опір супернику. Навіть декілька раз  пристрасті спалахували між гравцями не на жарт. Та все ж таки, набутий досвід виступів у першості області «Кристалу» допоміг вирвати перемогу. Вони двічі в першому таймі змогли реалізувати свої моменти й в час, що залишився довели гру до логічного завершення. Першим лучним ударом на 27 хвилині  в сезоні 2017 року відзначився гравець «Кристалу» Дадаєв Шаміль. Матч закінчився перемогою «Кристалу» з рахунком 2:0.

В іншому матчі, що став центральним на цій стадії проведення турніру, зустрілися перша та п’ята команда минулого сезону. А саме «Автолідер» (Яготин) приймав «Максимум» з Лемешівки.  Загалом матч був між гідних один одного суперників. Й аби не жереб звів їх на цій стадії, то вони могли претендувати на участь, як мінімум у півфіналі. Команди справді показали хорошу гру, красиві комбінації та цікавий футбол, який не на мить не виходив за рамки пристойного. За що їм від глядачів велике спасибі. Адже на футбольні матчі вони ходять саме заради футболу, щоб спокійно відпочити та набратися позитивних емоцій. А негараздів, викриків, погроз та «нецензурщини» в нашому житті хватає й поза межами футболу. То ж давайте його й таким берегти, щоб на наші матчі люди ходили сім’ями, з друзями, з дітьми й спокійно відпочивали та насолоджувались футболом. В цьому матчі також сталось «відкриття сезону» – першим реалізованим пенальті, на 39 хвилині, відзначився гравець «Автолідера» Вадим Колесник.  За дві хвилини рахунок було подвоєно, а в другому таймі команди влучними ударами не відзначались. І матч закінчився перемогою «Автолідера» 2:0.

В матчі між «Єдністю» та «Лісняками»  також було багато цікавого. Й хоча рахунок є досить великий та по подіях на полі цього сказати не можна. Команди не поступливо боролись протягом всього матчу. Але більш досвідчені гравці з «Лісняків» мали більше нагод для взяття воріт, якими й скористалися. Перші два м’ячі вони забили з одинадцятиметрових ударів. А потім в кінцівці матчу на доданих арбітром хвилинах «піймали» ще двічі суперника на контратаках. Рахунок в матчі 4:0 на користь «Лісняків».

Недільні матчі також були азартними та сповнені пристрастей. Зокрема, матчі в Сотниківці та Кулябівці. Які завершились за мінімальної переваги в рахунку одного з суперників. Так в матчі між «новачком» командою ФК «Червоне» (хоча переважна кількість гравців з с.Червонев минулих сезонах виступали за об’єднану команду «Колос» Лозовий Яр-Червоне) та ФК «Сотниківка-БЗК». В цьому матчі «новачок» першим відкрив рахунок в матчі та втримати перемогу йому не вдалося. Сотничани ще в першому таймі змогли двічі відзначитися в воротах суперника й цим гарантували в подальшому собі перемогу.

А в матчі між «Обрієм» (Кулябівка) та «Рятівником» (Яготин, ДПРЧ-28). Було ще цікавіше. На початку матчу  рахунок відкривають гості, «рятівники».Але в середині першого тайму господарям вдається не тільки відновити перевагу, а й вийти вперед. В другому таймі «Рятівник» добавив і він знову виходить вперед, двічі відзначившись в воротах суперника.  До закінчення матчу рахунок вже не змінився. 3:2 на користь «Рятівника». Також «відкриттям сезону» стало перше вилучення цього сезону, за фол останньої надії було вилучено Кравченка Романа з «Рятівника».

В матчі між «Променем» з села Панфил та годунівським «Архатом» перевага була на боці більш досвідченого суперника, господарів поля. Вони протягом всього матчу повністю контролювали хід подій на футбольному полі. Тричі відзначившись в воротах суперника, вони лише в компенсований час  дозволили забити «гол престижу». Перемога «Променя» – 3:1.

В селі Двірківщина номінальними господарями проти одноіменної команди (ФК «Двірківщина») виступали гравці яготинського «Фавориту». Срібний призер минулого чемпіонату настільки «розслабився» перед суперником, що навіть на початок гри не спромігся назбирати одинадцять гравців. Й за це він міг разів з п’ять поплатитися ще в першому таймі будь трохи влучнішими нападники з ФК «Двірківщини». Їх виходи віч на віч, то рятував голкіпер, то банальна не влучність, заважали «відкрити» рахунок.  В другому таймі, коли команди вже й грали в повних  складах, до «Фавориту» приєднався ще один гравець, малюнок гри суттєво не змінився. Гравці ФК «Двірківщина» раз по разу втрачали слушні нагоди для взяття воріт. Натомість «Фаворит» почав реалізовувати свої. Перший м’яч був найкрасивішим, Євген Рубан зняв «павутинку з кута воріт» суперника. Потім яготинці між створеними небезпечними моментами біля власних воріт, ще двічі покарали суперника.  Хоч і рахунок не по грі, та все таки перемога «Фавориту» 3:0.

Отже до наступного раунду (1/4  фіналу) вийшли команди, що утворили пари суперників: «Кристал» – «Фаворит» ( це, мабуть, буде центральним матчем цього туру), «Промінь» – «Автолідер», «Лісняки» – «Прапор» та «Рятівник» – ФК «Сотниківка-БЗК».