У Білоцерківському районі радилися щодо проведення заходів з профілактики АЧС

12 квітня перший заступник голови Білоцерківської райдержадміністрації Юрій Савчук провів засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Білоцерківській райдержадміністрації. В числі питань порядку денного – епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней в Україні, в Київській області, проведення системи заходів щодо попередження занесення збудника африканської чуми свиней на територію Білоцерківського району. Наразі 15 господарств в районі утримують свиней, поголів’я становить близько 27 тисяч, про це пише сайт БІЛА ЦЕРКВА СЬОГОДНІ з посиланням на Білоцерківську РДА.

В.о.начальника управління держпродспоживслужби в Білоцерківському районі Микола Довгаль наголосив на ризиках та загрозах при систематичному невиконанні профілактичних заходів. Також обговорювалося питання створення резерву необхідних матеріальних засобів, необхідного для локалізації та ліквідації осередків хвороб у разі їх виявлення.  Додамо, що на чергове засідання сесії районної ради заплановано винести проект Програми з організації оперативного реагування при виникненні масових захворювань чи загибелі тварин та створення резервного фонду у Білоцерківському районі Київської області на 2017-2018 роки.

Як відомо, в Україні склалася вкрай важка ситуація щодо поширення вірусу АЧС. Приміром, за 2016 рік зареєстровано 89 випадків даного захворювання на території 16 областей, в наслідок чого свиногосподарства та особисті селянські господарства понесли значні економічні збитки від цієї небезпечної хвороби. В 2015 році спалах АЧС було зафіксовано на свинофермі відділку №1 ННДЦ БНАУ. Осередок хвороби було в короткі терміни локалізовано та ліквідовано. Проте господарство понесло величезні матеріальні збитки.

Довідково: Африканська чума свиней – висококонтагіозна інфекційна хвороба, смертність при захворюванні свиней досягає 100%. Лікування та вакцина на сьогоднішній день в світі не розроблені. Збудником АЧС є вірус здатний стрімко поширюватись з країни в країну через міграційні шляхи диких кабанів та міждержавні господарські зв’язки. У природних умовах збудник хвороби проникає в організм свиней через органи травлення, дихання, травмовану шкіру та слизові оболонки і вражає всі органи і тканини тварин. У разі виникнення захворювання свиней власники та держава несуть економічні збитки через те, що в радіусі 20 км. знищується усе свинопоголів’я та виділяються кошти на проведення заходів щодо ліквідації захворювання та недопущення його розповсюдження і знижується забезпеченння населення продукцією свинарства.

Джерело:  БІЛА ЦЕРКВА СЬОГОДНІ.

Читайте также:
Самые безжалостные дети-убийцы в истории
Назван самый сексуальный холостяк Земли
57-летняя модель удивила своими формами
Как снять головную боль за несколько минут?
18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро