У Фастові відбулося свято “Великодня писанка біля храму”

Так називалося загальноміське свято, яке пройшло 01 квітня на площі о. Зигмунда Козара. Організували його виконавчий комітет Фастівської міської ради та  громада римо-католицької Церкви “Парафія Воздвиження Святого Хреста”, про це пише сайт Фастів Сьогодні з посиланням на Фастівську міську раду.
На початку заходу з вітальним словом до присутніх звернувся настоятель католицької громади о. Михайло. У своєму виступі він звернув увагу на особливість прийдешніх Великодніх свят. У цьому році один з рідкісних випадків, коли Великдень у православних збігається зі святкуванням католицького Великодня. Найчастіше різниця між датами православної і католицької Пасхи відрізняється в кілька тижнів, а в цей раз всі католики відзначають її спільно з православними.
Цьогорічне справляння світлого християнського свята всім хрещеним світом – це дуже символічно, підтримав настоятеля міський голова Михайло Нетяжук. Адже Україна сьогодні  як ніколи, за його словами,  для миру і злагоди потребує  об’єднання усіх груп і верств суспільства.
Світле Воскресіння прийнято наповнювати добрими справами, чимало обрядів і традицій в Україні пов’язане з ним. Підтримати, зберегти традиційну пасхальну спадщину – поставили за мету організатори та учасники цікавого загальноміського свята. Під час нього і малюки, і дорослі отримали можливість ознайомитись з колоритністю та неповторністю національних традицій, яких українці дотримувались на  Великдень. Також попрацювали в тематичних майстер-класах, де з непідробним задоволенням вчились власноруч виготовляти вітальні листівки та інші великодні поробки з різних матеріалів із застосуванням різноманітних художніх технік.
Як відомо, пасхальні писанки вважаються символом Воскресіння Христового. Тож символічним продовженням заходу, що відбувся  в суботу, має стати  міська писанкова алея, яку передбачається відкрити напередодні Світлого Воскресіння 15 квітня на площі о. Зигмунда Козара. На ній будуть виставлені святкові мальованки, які розпишуть символікою різних регіонів України вихованці шкіл та позашкільних закладів Фастова. Цього понеділка дітлахи вже мають отримати заготовки оригінальних пасхальних крашанок.