У Києві офіційно з’явився музей Майдану

В Україні було зареєстровано як юридичну особу музей Майдану. Про це під час брифінгу повідомив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, передає кореспондент УНН.

“Перші кроки – це реєстрація музею, тобто музей вже з’явився як юридична особа. Це призначення директора, яким є Ігор Пошивайло… “, – повідомив В.В’ятрович.

Зазначимо, що потім директор музею буде обиратися на конкурсній основі.

Однак, за словами В.В’ятровича, попереду ще має бути багато важливих кроків: необхідність отримання приміщення і фінансування.

“Ми тоді (в 2014 – ред.) тільки мріяти могли, що музей Майдану буде інституцією загальнодержавного значення. Пізніше було створена робоча група спільно Мінкультури і КМДА для написання концепції та Музею національної пам’яті. До нас також долучилися музей Свободи”, – повідомив начальник управління музейної справи Міністерства культури України Василь Рожко.

За словами партнера аналітичної компанії pro.mova Олександри Бакланової у створенні музею Майдану допомагають музейники із різних країн: і із Польщі, навчання для ініціативної групи було підтримано польським МЗС, дві виставки були підтримані данським МЗС, велика кількість людей, активі вістів принесли артефакти і долучилися.

Колекція, зібрана для музею, нараховує понад 2 тис. експонатів, в тому числі та сама “йолка”, зафіксовано понад 500 усних історій.

Новопризначений директор Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – музею Революції гідності, голова правління ГО “Музей Майдану” Ігор Пошивайло повідомив, що проект щодо музею Майдану вже знаходиться в ВРУ, і “думаю, досі скоро ми отримаємо закон”.