У Києві забудовник ухилився від сплати більше 50 мільйонів гривень податків

Виявилось, що група будівельних компаній, якою протягом минулого року було здійснено будівельних робіт на сотні мільйонів гривень, в своїй діяльності використовувала одразу декілька непрозорих схем.
По-перше, значна частина отриманих від інвесторів коштів переводилась в готівку шляхом перерахування коштів на підконтрольні фіктивні підприємства за нібито виконані підрядні будівельні роботи.
В другій частині протиправної схеми використовувався механізм так званих «інвестицій», коли кошти, зібрані з інвесторів будівництва, направлялись на рахунки підконтрольних зловмисникам інвестиційних фондів, а в подальшому перераховувались на рахунки фіктивних підприємств як погашення неіснуючих боргових зобов’язань за підробленими платіжними документами. Отримані доходи в подальшому виводились на рахунки офшорних компаній, зареєстрованих на Кіпрі та Сейшельських островах, печатки яких було вилучено під час обшуків. Також в ході обшуків було вилучено первинні документи, чорнові записи та «тіньову бухгалтерію», комп’ютерні техніку та електронні носії інформації, а також не обліковану готівку.
Перший заступник начальника Головного управління ДФС у м.Києві, полковник податкової міліції Ігор Скороход підкреслив, що лише за попередніми підрахунками фахівців протягом 2015 року цією групою компаній недоплачено більше 50 мільйонів гривень податків і додав, що отримані під час обшуків додаткові докази будуть враховані під час документальної перевірки.

Джерело: agroperspectiva