У Миронівці пройшов конкурс читців

10 березня у Макарівському районому Будинку культури пройшов другий районний конкурс читців — декламаторів поетичного слова, присвячений  Т.Г. Шевченку “Ти в моєму серці Україно, думою Шевченка гомониш”, в якому взяли участь учні Макарівського НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів — природничо-математичний ліцей”, Макарівського НВК “Загальноосвітня школа І ступеня — районна гімназія”, читці районного будинку культури. Оцінювало майстерність декламування віршів журі у складі завідувача сектору культури, молоді, національностей та релігій райдержадміністрації Л. Факторович, директор районного будинку культури Л. Колос, завідуюча методичним кабінетом районної централізованої бібліотечної системи А.Лазнюк та художній керівник районного Будинку культури Л. Міщенко, про це пише Миронівка Сьогодні з посиланням на Київську ОДА.

Цього ж дня у районній дитячій бібліотеці для дітей пройшла тематична година до Шевченківських днів, яку підготували учні 4-А класу Макарівського НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів — природничо-математичного ліцею”  під керівництвом класного керівника К.Хоменко за участю учнів 4-Г класу (класний керівник І.Васильчук).

Діти розповіли про життєвий шлях Кобзаря та прочитали віршовані твори: “Заповіт”, “Реве та стогне Дніпр широкий”, “Садок вишневий коло хати”, “Сон”, “Тече вода”, “Зацвіла в долині”, “Тарасова ніч”, “На Великдень, на соломі”, “І тут і там, скрізь погано”, “Мені тринадцятий минало”, “Тяжко, важко…” та інші.

Також був проведений бліц-турнір щодо уважності присутніх на заході та набутих знань стосовно життя і творчості Т.Г. Шевченка, зокрема: потрібно було назвати псевдонім Шевченка, відповісти на запитання: коли і де народився Т.Г. Шевченко, що означає ім’я Тарас, як називається перша збірка віршів поета, хто такі кобзарі, у якому селі проходило дитинство Кобзаря, де він здобув освіту тощо.

Учні прослухали і пісні у сучасній та народній обробці на вірші Т.Г. Шевченка: “Якби мені черевики”, “Од села до села” та пісню “Мила земля” –   поета і композитора В. Хоменка.

Ініціаторам заходу подякували директор районної централізованої бібліотечної системи В. Йовенко та директор районної дитячої бібліотеки Л. Коваль, адже істина мовить вустами підростаючого покоління, а дивлячись на юних читців є надія, що слова великого Тараса про квітучу Україну стануть реальністю найближчого майбутнього.

Джерело: Миронівка Сьогодні