У Ставищенському районі відбулося відкриття пам’ятної дошки учаснику АТО

4 травня в с Красилівка Ставищенського району відбулося відкриття пам’ятної дошки учаснику АТО Олександру Бачинському. На зібрання завітали керівники району, родичі військовослужбовця, військові побратими, жителі села та учнівська молодь. Відкривали дошку урочисто, зі сцени шкільного подвір’я лунало багато щирих і теплих слів на адресу Олександра Бачинського, адже за словами рідних, друзів, колег, вчителів та колег по службі, був людиною чесною, доброю, самовідданою, завжди допомагав там, де  була потрібна допомога, про це пише СТАВИЩЕ СЬОГОДНІ з посиланням на Київську ОДА.

Щирі слова співчуття висловив родині учасника АТО голова Ставищенської РДА Олександр Тертичний, дякуючи за належне виховання мужнього сина, який з гідністю виконав свій військовий обов’язок. Приєдналися до слів очільника району і голова Ставищенської районної ради Віктор Малаш, військові побратими, перша вчителька  і голова села Тетяна Альмужна.

Народився Олександр Бачинський в селі Красилівці Ставищенського району 18 вересня 1979 року в сім’ї колгоспників Сергія Михайловича та Неоніли -Іванівни Бачинських. Серед чотирьох синів, які виховувалися в сім’ї, Олександр -наймолодший. Після закінчення Красилівської середньої школи проходив службу в Збройних силах України. Повернувшись, одружився та проживав у сусідньому селі Гейсиха. У 2011 році разом із сім’єю переїхав на проживання в наше село. Працював у ТОВ «Красилівське» на різних роботах. Саша мав спокійну та врівноважену вдачу. За першим проханням односельчан завжди ішов на допомогу. Не відмовився і тоді, коли потрібно було стати на захист Вітчизни. У перших рядах пішов захищати кордони української землі. Хоча сам – тато п’ятьох діток і розумів, як їм важко без нього, як болить материнське та батьківське серце і як дружина чекає додому. Та він солдат і виконував військовий наказ. Під час важких боїв на території Луганської області під селом Зеленопілля 11 липня 2014 року Олександру був даний наказ вивезти поранених бійців, та під час завдання сам був важко поранений осколком “Граду”. А далі – госпіталь, проведення важких операцій, реабілітація і велике бажання одужати, стати на ноги, щоб бути опорою дітям, дружині, батькам. Родині довелося пройти через важкі випробування: майже постійне життя в лікарнях у різних містах країни. Два роки надії. Але дива не сталося…

Важке поранення не піддавалося лікуванню. Із лютого 2016 року Олександр безперервно знаходиться в київській лікарні під наглядом лікарів. Йому знову проводять низку операцій. Довга боротьба за життя, та на цей раз хвороба виявилася сильнішою і жорстоко забрала Сашу з родини. 30 вересня 2016 року перестало битися серце хороброї і мужньої людини, відважного бійця. Невимовним болем смерть односельчанина стала і для земляків, адже село втратило чудову, чесну людину, батьки – доброго сина, дружина – чуйного чоловіка, діти – дорогого тата.

У середині січня 2015 року, згідно з Указом Президента, Бачинський Олександр Сергійович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня. Тож і церемонію відкриття проводили, як і  належить, під звуки державного гімну України та з військовими почестями.

Пам’ятну дошку освятив місцевий священник, який і провів поминальну панахиду біля пам’ятної дошки та на кладовищі, на могилі військовослужбовця.

Джерело: СТАВИЩЕ СЬОГОДНІ.