В Яготині відкрилася фотодокументальна виставка

28 липня о 12 годині в приміщенні Комунального закладу Київської обласної ради “Яготинський державний історичний музей” відбулося відкриття фотодокументальної виставки “Героїчне і трагічне в історії Київської області. Літопис подій”

Про це повідомляє сайт ЯГОТИН СЬОГОДНІ з посиланням на сайт Моя Київщина.

Фотодокументальна виставка «Героїчне і трагічне в історії Київської області. Літопис подій» створена спеціалістами Державного архіву Київської області до 85-річчя утворення Київської області. Близько 50-ти архівних документів і фотографій, хронологічно згрупованих на 5-ти стендах виставки розповідають історію утворення і становлення області від часу її утворення до сьогодення.

На титульному (першому) стенді, який символізує поєднання героїчного та трагічного в історії Київщини, – фотографії, на яких відображені дерев’яна церква та жнива початку 30-х рр.. ХХ століття, воєнне лихоліття та увічнення пам’яті загиблих, зруйнований четвертий блок Чорнобильської АЕС та будівництво аеропорту в м. Бориспіль Київської області.

Другий стенд розповідає історію Київської області у 30-40-х рр. ХХ століття. На ньому представлені: постанова 4 сесії ВУЦВК 12 скликання «Про утворення обласних виконавчих комітетів на території УСРР» від 9 лютого 1932 р. відповідно до якої на території України, утворені 5 областей, у тому числі Київська, постанови Київського обкому КПУ за 1932 р. про хід хлібозаготівлі в області та надання допомоги Сквирському і Васильківському районам «у зв’язку з тяжким станом з харчуванням», фотографії та документи про нацистську окупацію Київщини – знищення німцями хуторів Раска і Мар’янівка, примусове вивезення молоді на роботи до Німеччини, діяльність партизанських загонів та підпільних груп, значення м. Переяслав-Хмельницький у створенні Букринського плацдарму у 1943 р., збір грошей жителями Фастівського району на будівництво танкової колони (1944 р.).

На третьому стенді представлені документи 50-60-х рр. ХХ століття про будівництво аеропорту у м. Бориспіль та Київської ГЕС у м. Вишгород. Цілий комплекс документів Державного архіву Київської області розповідає про нагородження Київської області Указом Президії Верховної Ради СРСР від 26 лютого 1958 р. найвищою на той час державною нагородою орденом Леніна «за успіхи, досягнуті у справі

Четвертий стенд містить документи 70-80-х рр. ХХ століття про створення Державного музею архітектури і побуту УРСР у Пирогові, трагедію на Чорнобильській АЕС, фотографії і документи жителів Київщини – учасників війни в Афганістані 1979-1989 рр.

П’ятий стенд висвітлює історію Київської області у 90-2000 рр. Документи і фотографії розповідають про результати голосування за незалежність України по Київській області у 1991 р., події 2004 та 2014 рр. На стенді представлені рішення Київської обласної ради про відзначення Дня Київської області, затвердження символіки, клавір і текст гімну Київщини: який закінчується на оптимістичній ноті:

Експонування виставки на Яготинщині – це частина масштабного проекту Державного архіву Київської області, що має на меті охопити усі без винятку райони Київщини і до кінця грудня знайомити мешканців регіону з надбанням історії.

Демонстрація виставки у Яготині триватиме з 28 липня до 6 серпня.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:                        

Блoгеры cтaнoвятcя oпacнее ИГИЛa и Гитлерa

Пoлтaвcькі пaцaни рвуть мережу

Cтеллa из шoу «Хoлocтяк-7» рaccкaзaлa, был ли у нее cекc c Дмитрием Черкacoвым

Укрaинcкaя cекc-cимвoл cделaлa зaявление o cвoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят вcтречaтьcя c пoлными женщинaми

Безвиз c ЕC: cкoлькo нужнo денег в cутки (ИНФOГРAФИКA)