Ведучим заключного вечора бориспільського джазового фестивалю «Музичний Компот» буде відомий джазмен

20 травня ведучим заключного джазового вечора фестивалю «Музичний Компот» буде відомий джазмен, журналіст та радіоведучий Олексій Коган. Ми з ним поговорили про музикантів, які приїдуть до Борисполя цього дня, про нову залізну скульптуру у парку та про джазове життя взагалі.

Повідомляє сайт Бориспіль Сьогодні з посиланням на i-visti.com.

Прямий контакт
Я не знаю, про що буду говорити на вечорі цього разу, тому що джаз передбачає прямий контакт. Взагалі, готувати якісь виступи і спічі на джазовому фестивалі, на мою думку, річ невдячна — все буде по ходу, як складеться. Подивимося на очі людей, побачимо, чого вони хочуть. У мене є що розповісти про музикантів, які будуть на сцені.
Попри те, що я роблю це багато років, я глибоко переконаний, що інституція ведення концертів зараз помирає. Музикантів можна просто коротко представити, дехто любить робити це сам. Але якщо запрошують — то гріх відмовлятися. Мій кумир Володимир Фейертаг, енциклопедист, який знає про джаз все, сказав мені: «Просвітництво — суто слов’янська річ, що подобається в Україні та колишніх республіках СРСР». Насправді не треба нічого розповідати, бо тисячу разів був правий Френк Заппа, коли сказав, що «говорити про музику — все одно, що танцювати про архітектуру». Але іноді й це потрібно, буває, людям необхідно допомогти звернути увагу на щось цікаве.

Залізний Коган
У фейсбук я бачив фото залізної скульптури на алеї, яка дуже схожа на людину, говорити про яку мені не дає природна скромність. Тут можна згадати слова Михайла Жванецького: «Господи, какое это счастье — быть понятым еще при жизни!» Джаз — для людей, в яких є самоіронія. Якщо немає вміння посміятися із себе — вас обдурили, ви не джазмен. Я дивлюся на це з посмішкою.

Джазу добре там, де він є
Колись Юбі Блейк сказав, що джазу добре там, де він є. Якби ви приїхали в Голландію і подивилися зали, в яких колись грав Чет Бейкер: стоять два столики і стійка, де можуть сісти ще четверо, а люди стояли слухали його на вулиці. Можливо, у великому залі комфортніше, але джазмени люблять, коли очі в очі. На «Альфа джаз фесті» у Львові на площі Ринок збирається від 4 до 7 тисяч людей, але все залежить від погоди — у нас ледача публіка. Вона не буде, як у Європі, стояти на концерті під рясним дощем з парасолькою і в плащі, а поруч з тобою таких самих 15 тисяч дурнів. У нас такої культури споживання музики ще немає.
Ніщо не може замінити кайфу концерту — ніякий ютуб. Є неповторний шарм живого виступу, коли чуєш вдалу ноту, помічаєш десь помилку, відчуваєш атмосферу. Цього року на фестивалі будуть моменти, які людям запам’ятаються, і це найголовніше.

Ігор Агріч
Ігор Агріч — один з моїх найкращих студентів, дуже талановита людина. Він такий хлопець «у собі», але з великим серцем. Яку б музику він не грав, Ігор залишається поглибленим ліриком і філософом. Дуже добре знає різну сучасну музику, наприклад класичний джаз, знається на бразильській музиці, знається на музиці в стилі соул і музиці в стилі фанк, працює в різних проектах, дуже активний.

Квартет Руслана Єгорова
Щодо Руслана Єгорова, то спробуйте потрапити перед новим роком на концерти, які грає його квартет у супроводі «Київських солістів» та дитячого хору «Щедрик», і ви все зрозумієте. Руслан Єгоров — Музикант з великої літери, який може бути акомпаніатором, створити оранжування, навіть виступити як диригент хору чи камерного оркестру. Поряд з ним музиканти, які не потребують реклами: Микола Кистеньов — один з найкращих басистів у цій країні, грає на будь-яких бас-гітарах — (ладових, безладових, 4-, 5- і 6-струнних) володіє контрабасом, за фахом баяніст і чудово грає на акордеоні — це така маленька клавіатурка з баянними кнопочками, що нагадує мелодіку. Дмитро «Бобін» Олександров — уже легенда українського джазу, один з найшанованіших тенор-саксофоністів, має досвід співпраці з американськими та європейськими музикантами, завжди цікавий і непередбачуваний, яким і має бути справжній джазмен. Павло Галицький — один з кращих барабанщиків, може грати і в бігбенді, і в маленькому складі, і в комбо. Якщо Галицького запрошують у якийсь колектив, це запорука гарного смаку і хорошої музики. Я дуже люблю виступати з цими музикантами. Востаннє разом це було у Вінниці, у філармонії був аншлаг, фантастичний концерт квартеу у супроводі Вінницького камерного оркестру «Арката» під управлінням Георгія Куркова.

Ініціатор фесту Борис Шапіро
У мого друга Бориса бували різні ситуації, але він не опускав рук. Я бачив, як він стикається з проблемами і вміє тримати удар. У нього велике серце і він просто любить музику. Це не «кукушка хвалит петуха, за то что хвалит он кукушку», просто для людини природньо шукати собі однодумців, а він щиро хоче, щоб музика жила в його місті, Борис — патріот Борисполя. Хай вогонь у його серці не згасає, хай будуть сили і хай будуть поруч з ним люди, які зрозуміють, для чого це все потрібно. Я дуже хочу, щоб «Музичний Компот» був — у будь-якому вигляді і на будь-якому майданчику, але щоб був. Вітання всім у Борисполі, побачимось 20-го!

Ніщо не може замінити кайфу концерту — ніякий ютуб. Є неповторний шарм живого виступу, коли чуєш вдалу ноту, помічаєш десь помилку, відчуваєш атмосферу.