Відкрито меморіальну дошку Герою у Фастові

У Фастові на фасаді навчально-виховного комплексу №12 відбулося відкриття меморіальної дошки Юрію Новіцькому, молодшому лейтенанту, командиру 2-го мінометного взводу мінометної батареї 24-ї окремої механізованої бригади, який захищав кордони країни в зоні проведення АТО.

Окрім педагогів та учнів, родичів та близьких воїна АТО, до заходу долучилися перший заступник міського голови Олена Зикова, в.о. начальника управління освіти Наталія Єриш, депутат Фастівської міської ради Наталія Базюченко, голова міської організації ГО «Асоціація Учасників бойових дій та Учасників АТО» Юрій Соловей та побратими Юрія.

Право відкриття меморіальної дошки було надано дружині Героя Оксані Новіцькій. Висловили подяку воїну присутні, а також учні НВК №12. Школярі говорили про неоціненний подвиг захисника. Пригадав час, проведений разом у зоні АТО, побратим Юрія – Сергій Борисюк, наголосивши на важливості пам’ятати своїх Героїв. Завершився захід покладанням квітів до меморіальної дошки Героя. Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять воїнів АТО.

Юрій Новіцький був мобілізований на військову службу Фастівським ОМВК 16 серпня 2014 року, хоча на схід країни відправився швидше, добровольцем. 31 жовтня 2014 року під час обстрілу позиції батареї біля села Кримське Луганської області він загинув при відбуксируванні автомашини з боєкомплектом мін, ціною власного життя врятувавши від загибелі десятки своїх побратимів по зброї. Указом Президента України від 14 березня 2015 року за № 144/2015 за проявлений героїзм та мужність він був нагороджений орденом «Богдана Хмельницького»ІІІ (посмертно).