Вшановуючи пам’ять Миколи Бенардоса

8 липня 2017 року, фастівчани разом із жителями чи не усієї планети відзначають 175ту річницю від дня народження Миколи Миколайовича Бенардоса – генія, вченого-електротехніка, якому належить близько 120 винаходів (не лише у галузі електрозварювання, а й у таких галузях техніки як залізничний й водний транспорт, енергетика, військова справа, сільське господарство, акумуляторобудування, побутова техніка).
Повідомляє сайт ФАСТІВ СЬОГОДНІ.
За силою і глибиною винахідницького таланту, широтою інтересів, надзвичайною наполегливістю в роботі і працездатністю Микола Миколайович Бенардос справедливо займає одне з перших місць серед винахідників світу. Видатний вчений ще в дитинстві виявляв величезний інтерес до різних ремесел, чому дуже сприяла наявність кількох невеликих майстерень у його батька. На той час улюбленими заняттями науковця були слюсарна і ковальська справи. Цікавим фактом є й те, що вже у віці 27 років Микола Бенардос захопився винахідництвом, конструював сільськогосподарські знаряддя (парові ножиці для стрижки овець, пневматичну поливальну машину, зерносушарку), збудував перший річковий пароплав.
Але все ж світову славу Миколі Миколайовичу принесло винайдення електричного дугового зварювання і різання металів — одного з найважливіших сучасних технологічних процесів. Особливу увагу він приділяв дуговому зварюванню вугільним електродом, даний метод навіть дістав назву «Спосіб Бенардоса».
1898 року Микола Бенардос після років поїздок до Німеччини, Франції, Англії та Іспанії (з метою вивчення техніки і реалізації деяких своїх винаходів) повернувся в Україну і оселився у Фастові, де й прожив 7 років до самої смерті – 21 вересня 1905 р. Тут він встиг попрацювати на заводі Брандта (тепер завод ТОВ “ГК ЕВРОХІММАШ К.О., раніше – “Червоний Жовтень”) і в залізничних майстернях (тепер відокремлений підрозділ Моторвагонне депо Фастів -1).
Вшанувати пам’ять видатного винахідника в день 175-ї річниці від дня його народження біля пам’ятника Миколі Бенардосу зібралися керівники міста – міський голова Михайло Нетяжук, заступник міського голови з гуманітарних питань Олена Давиденко та керуючий справами міськвиконкому Леся Тхоржевська, а також інженер з охорони праці заводу ТОВ «ТК Еврохіммаш КО» Юлія Гребініченко. Михайло Нетяжук зауважив, що фастівчани мають пишатися тим, що на нашій землі проживав геній електрозварювання, винаходами якого завдячує людство з вдячністю користується і сьогодні. Адже внесок Миколи Бенардоса у розвиток науки є незбагненно цінним!