Юрій Крикунов: геріатричний пансіонат – дім для людей поважного віку

Дім престарілих чи комфортний пансіонат сучасного типу? Київський геріатричний пансіонат мало відповідає уявленням, які сформувалися в суспільстві про так звані будинки престарілих. Комунальний заклад міста Києва пропонує проживання в повноцінному готельному номері з балконом або терасою, окремим санвузлом та 4 разовим харчуванням. Про це в ефірі Чорноморської телерадіокомпанії розповів директор Департаменту соціальної політики, депутат Київради фракції «Солідарність» Юрій Крикунов.

Пансіонат розрахований для людей поважного віку, інвалідів, ветеранів війни та праці. Проживаючі перебувають на повному державному забезпеченні, мають збалансоване 4 разове харчування (з можливістю замовної дієти), первинне медичне обслуговування. Також для них закупляється повний комплект одягу – від шкарпеток до пальто, регулярно організовується культурна програма.

«Не зважаючи на величезну кількість чуток, я хочу заявити – потрапляючи в геріатричний пансіонат, ні продавати, ні передавати, ні відмовлятися від житла у вас немає жодної необхідності», – наголошує Юрій Крикунов.

Не зважаючи на те, що геріатричний пансіонат пропонує високий рівень прожиття та обслуговування, заклад недоселений. «Я припускаю, що це пов’язано з тим, що українці мають певні стереотипи, щодо «будинків престарілих». За кордоном це абсолютно нормальна практика і молодь ще з 25-річного віку «бронює» місця та відкладає кошти на оплату таких закладів», – підкреслює депутат.

Щоб потрапити до геріатричного пансіонату необхідно зібрати пакет документів та звернутися за місцем проживання в районне Управління соціального захисту населення (якщо особа зареєстрована в Києві). Надалі справа буде передана на розгляд до Департаменту соціальної політики.

Станом на сьогодні черга на поселення до геріатричного пансіонату відсутня.

Детальніше за посиланням http://blacksea.tv/intervju/samotnya-starist- chi-povnocinne- zhittya/