Юрій Крикунов: ми дуже очікуємо, що в цьому році запрацює монетизація субсидій

Кожна четверта сім’я у столиці користується субсидією. Середній розмір відшкодування у січні склав 1810 гривень на домогосподарство. Цього опалювального сезону Київ тільки субсидійно має заплатити 1,3 мільярди гривень. І це досить значна сума, в минулому році вона була значно менша десь на 40%, зазначив в ефірі Громадського радіо директор Департаменту соціальної політики, депутат фракції «Солідарність» у Київраді Юрій Крикунов, повідомляє Столичний сайт.

«Насправді, соціального напруження в сенсі субсидіювання Київ не відчув. Ми за попередні роки навчилися обслуговувати субсидію. Ми дуже очікуємо, що в цьому році запрацює монетизація субсидій. Тобто мешканці, які зекономили на субсидії, зможуть ці кошти отримувати грошима. Раніше обговорювалися два сценарії: неповна монетизація, коли люди ці кошти отримають на свої рахунки, або повна, коли вся сума субсидій людям сплачується готівкою.

Особисто я не є прихильником повної монетизації, тому що люди можуть витрати кошти не за призначеннями. А от якщо невикористана частина субсидій буде людині повертатися на її власний рахунок, тоді те, що зекономили, витрачай, як бажаєш», – зауважив депутат.

За словами Юрія Крикунова, загальна система з комунальними платіжками в Києві не є ефективною і не спонукає до теплоенергозбереження. «Як тільки люди почнуть отримувати назад зекономлені кошти від субсидій, тоді вони почнуть економити. Тому вкрай необхідно, щоб повернення субсидії було монетизовано. Звичайно, треба запроваджувати й теплозберігаючі технології», – підкреслив Юрій Крикунов

Увесь ефір дивитися за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=I-k-R1JhDSc